Jdi na obsah Jdi na menu
 

Štěňata

KRYTÍ PLÁNOVANÉ CCA ÚNOR 2014

 DARK CHARGER - imp. Anglie x CHAMBAWAMBA TT

Dark Charger je importem ze země původu s plným rodokmenem registrovaným Kennel Clubem. Již několikrát byl na našem seznamu potenciálních krycích psů, nyní je 10ti letý a čas letí, takže už nelze váhat. Elegantní, kvalitní dostihový pes, úspěšný v řadě dalších disciplín. S ohledem na dnešní poměry velmi korektní výšky. 

gime_champion.jpg

gime_pozuje_park.jpggime_web_schneecoursing_p1244680.jpg

 

 

 

Chamba rodiny Kadlecových bude mít štěňátka pod naším jménem. Více než korektně vysoká fenka, silné kostry, velmi elegantní s výbornou povahou, na dráze má nesporně výrazně vyšší potenciál než mohla ukázat. Po chovatelských úspěších Finty TT jsme přesvědčeni, že i tato dcera Kurážky by měla dostat šanci ukázat svůj potenciál v tomto směru.

chamba.jpg

 dsc_1405.jpgdsc_0691.jpg

 

 

 

Toto spojení je 100% outcross, což je za současné situace neustále se omezujícího genpoolu evropských dostihových whippetů pro budoucí chov vysoce cenné. Navíc jde o outcross bez jakýchkoliv kontroverzí s tímto pojmem v současné době spojených.

Očekávaná štěňátka by měla být všechna s více nebo méně bílými znaky v kombinaci s černou a modrou, případně i žíhanou nebo modře žíhanou.

 POKUD MÁTE JAKÉKOLIV DOTAZY, NEVÁHEJTE SE NA NÁS OBRÁTIT.


 O NÁS:

V prostředí dostihových chrtů se pohybuji od narození, od roku 1989 se věnuji whippetům, v roce 1996 se narodil náš první vrh whippetů. V chovu se snažím o zdraví s rychlostí a elegancí. Jsem toho názoru, že špičkový dostihový whippet může stále vypadat jako whippet a nezastávám myšlenku bezhlavého chovu na výkon bez ohledu na všechna ostatní kritéria. Nejsem příznivcem elitářského chovu výhradně na šampionech, protože jsem přesvědčena, že je to krátkozraké počínání, za které všichni platíme velmi drahou daň.
Naše odchovy žijí a běhají nejen v ČR, ale též ve Finsku, Francii, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Rusku a Slovensku.
Štěňata u nás vyrůstají v úzkém kontaktu s rodinou a ostatními psy ve smečce a jsou v tomto směru dobře socializována. Mají v závislosti na ročním období možnost výběhu na zahradu.
Se všemi majiteli našich štěňat se snažíme být stále v kontaktu. Začínajícím poskytujeme kompletní chovatelský servis a poradenství. Našim odchovům také často poskytujeme "dog-sitting" v době zaneprázdněnosti jejich páníčků.
Štěňata od nás neodcházejí dříve než ve věku 10 týdnů. Jsou kompletně očkovaná, tetovaná, čipovaná a vybavená evropským pet-passportem, potřebným k cestám do zahraničí.
U budoucích majitelů upřednostňujeme zájemce o dostihový sport. Rádi bychom naše odchovy viděli na dostihových drahách. Možná se štěnětem neplánujete žádnou kariéru a chcete prostě skvělého společníka, kterým whippeti bezesporu jsou. Vězte ale, že dostihy jsou jedním z ideálních způsobů vyžití a pokud uvidíte, jak to Vašeho whippeta "společníka" zajímá a baví, rozhodně mu to neupřete. A pokud zažijete tu příjemnou hladinu adrenalinu při pohledu na Vašeho závodícího svěřence, třeba se dostihy stanou Vaším novým hobby. Někdy to nevyjde, ale stojí za to to zkusit.

stenata_ch.jpg

 

 

-------------------------------------------------------------------------